قوانین قزوین امروز

قزوین‌امروز یک جامعه‌ی مجازی است که هر شخص با داشتن آزادی‌های فردی می تواند در چهارچوب قوانین آن فعالیت کند. با عضویت در قزوین‌امروز متعهد می‌شوید که به مرام‌نامه‌ی قزوین‌امروز پایبند باشید. قزوین‌امروز بر پایه‌ی اعتماد به شما امکانات مشخصی را در اختیار شما قرار داده است. با رفتار مسوولانه‌ی خود به جمع صدها کاربر قانون‌مدار قزوین‌امروز بپوندید و از امکانات آن لذت ببرید.

منفی یک: هر چیزی که در قزوین‌امروز دیدید الزاما به مذاق شما خوشایند نخواهد بود. ممکن است افراد دیگر نظری مخالف نظر شما داشته باشند، ممکن است از چیزهایی لذت ببرند که شما لذت نمی‌برید و یا ممکن است علاقه‌هایی داشته باشند که شما دوست ندارید. اگر کار دیگران به نظر شما شرایط استفاده از قزوین‌امروز را نقض می‌کند، به ما گزارش دهید. در غیر این صورت، سری تکان دهید، صفحه را ببندید و وقت و اعصاب‌تان را برای چیزی که دوست ندارید هدر ندهید. به عوض خوشحال باشید که در قزوین‌امروز برای (تقریبا) هر نوع سلیقه‌ای محتوا هست.

صفر: متن و محتوای لینکهای باید قوانین جرایم رایانه ای کشور و فهرست مصادیق محتوای مجرمانه آن را رعایت کنند. برخی موارد ممنوع از آن عبارتند از:

1. اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن
2. تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران
3. اهانت به امام خمینی (ره) و تحریف آثار ایشان
4. اهانت به مقام معظم رهبری و سایر مراجع مسلم تقلید

یک: افشای نام واقعی اسامی مستعار کاربران سایت قزوین‌امروز و همچنین نویسندگان وبلاگهایی که با اسم مستعار می‌نویسند؛ چه نام فاش شده درست باشد و چه اشتباه؛ ممنوع است.

دو: قرار نیست در قزوین‌امروز مطلبی به طور مستقیم نگاشته شود، بلکه مطالبی که در صفحات مختلف اینترنت پراکنده هستند توسط کاربران قزوین‌امروز لینک می‌شوند. اگر مطلبی برای عرضه دارید وبلاگی ساخته و آن را در وبلاگ خود منتشر کنید و سپس فقط لینک آن را در قزوین‌امروز قرار دهید. «استفاده از قزوین‌امروز برای انتشار اولیه مطلب» ممنوع است.

سه: ارسال لینک‌های رأی‌گیری، عضوگیری و تجاری در قزوین‌امروز ممنوع است.

چهار: در قزوین‌امروز همیشه باید به منبع اصلی مطلبی لینک بدهید نه اینکه آن مطلب را در وبلاگ خود کپی کنید و به وبلاگ خود لینک بدهید! اما اگر به یک خبر تعبیر، تفسیر یا توضیحی اضافه کرده‌اید، می‌توانید اینکار را بکنید. لینک به مطالب یا عکس‌هایی که از وب‌سایت‌های دیگر کپی شده‌اند مجاز نیست.

پنج: ارسال لینک و نظر در مورد عملکرد سایر کاربران به جامعه قزوین‌امروز لطمه وارد میکند. این لینک‌ها و نظرات حذف خواهند شد. اگر اعتراضی در مورد کاربر خاصی دارید به قزوین‌امروز گزارش کنید.

شش: ارسال مکرر یک لینک ممنوع است. حتی اگر آدرس آن تغییر پیدا کرده باشد یا توسط اسم مستعار و کاربر دیگری فرستاده شده باشد اما محتوا همچنان همان قبلی باشد. این لینکها حذف خواهند شد و در صورت ادامه آن منجر به ممنوعیت همیشگی لینک به آن وب‌سایت یا وبلاگ خواهد شد.

هفت: سلام و احوال‌پرسی و سایر بحث‌های خصوصی نشانه‌ی ادب شما است، اما نه در قزوین‌امروز!

هشت: استفاده بیش از یک علامت تعجب یا علامت سؤال در جملات بخصوص در تیتر ممنوع است. همچنین سعی کنید تیتر خود را کوتاه و حداکثر در یک خط انتخاب کنید. سایر توضیحات مربوط به آن را در قسمت خلاصه آن درج کنید.

نه: از اضافه کردن عباراتی مثل «حتما ببینید»، «خبر فوری»، «تصاویر تکان دهنده»، «تصاویر ویژه»، «نوشته خوانده نشده» و شبیه به آن در عناوین خودداری کنید. جذابیت باید در ذات و ادبیات تیتر باشد نه اضافات آن!

ده: درج لینک نظرسنجی در سایت قزوین بدلیل ایجاد فضای مبهم ممنوع است. اگر موضوعی برای نظرسنجی دارید آن را به قزوین امروز پیشنهاد دهید تا پس از بررسی در خود سایت قزوین امروز قرار بگیرد. هنگام پیشنهاد برگزاری نظرسنجی به سایت قزوین امروز، سوالات و جوابهای آن را دقیقا مشخص نمایید.

یازده: تیتر هر لینک باید مرتبط، متناسب و هم راستا با محتوای آن باشد. همیشه به یاد داشته باشید که عنوان لینک باید نظر نویسنده اصلی مطلب را نشان دهد و نه نظر شما را. اگر نظری دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات همان لینک درج کنید.

دوازده: استفاده از مضامین تکراری در تیترها و نوشته ها به شکلی که القا کننده تمسخر یا توهین به فردی باشد ممنوع است. سعی نکنید قزوین‌امروز و کاربران آن را فریب دهید!

سیزده: درج نظرات تکراری ممنوع است.

چهارده: سواستفاده از نام مستعار یا واقعی دیگر کاربران ممنوع است.

پانزده: قزوین‌امروز به هیچ وجه تهدید، زورگویی، نقض حریم خصوصی و انتشار اطلاعات شخصی دیگران را تحمل نخواهد کرد. قزوین‌امروز به هیچ‌وجه از پخش تهمت، دروغ، توهین، نقض حریم شخصی دیگران، استفاده از واژه های رکیک یا غیراخلاقی، تهدید، تمسخر، زورگویی و نژادپرستی حمایت نمی‌کند.

شانزده: ایجاد جو رعب و تهدید علیه فعالان رسانه ای و تلاش برای القاء برخورد قضایی با آنها در سایت قزوین امروز ممنوع است.

این قوانین برای راحتی شما وضع شده‌اند. پس لطفا به ‌آن‌ها پایبند باشید، با جان و دل آن‌ها را پذیرا باشید و دنبال روشی برای دور زدن آن‌ها نگردید. نقض این قوانین می‌تواند باعث پایان دسترسی شما برای همیشه به قزوین‌امروز شود.

با عضویت در قزوین‌امروز شما تبدیل به یکی از صدها مدیر این سایت می‌شوید و می‌توانید محتوای سایت را با لینک خود کنترل کنید. پس مسئولیت‌پذیر و حساس به لینکهای خود باشید. فراموش نکنید که هر لینک شما به منزله امضای شماست.

به همین سادگی. از قزوین امروز لذت ببرید و هر چند وقت یک بار به ما هم بگویید در مورد قزوین امروز چطور فکر می‌کنید.