درباره قزوین امروز

«قزوین امروز» سایتی است مبتنی بر وب دو که بر اساس تولید محتوای همگانی فعالیت می‌کند. سایت قزوین امروز بدون وابستگی به هیچ ارگان و یا حزب سیاسی و تنها بر اساس علایق شخصی در حوزه اطلاع رسانی، در 12 آبان سال 1389 تاسیس گردیده و با مجوزهای رسمی تاکنون فعالیت می کند. قزوین امروز دارای بخشهای مختلفی است که تعدادی از آنها راه اندازی شده است و تعدادی دیگر به مرور اضافه خواهند شد. توسعه قزوین امروز بی انتها است و هر زمان که ایده جدید و سودمندی مطرح شود به آن اضافه خواهد شد.

بخشهایی که در حال حاضر در سایت قزوین امروز راه اندازی شده اند به شرح ذیل است:

لینکهای تازه و لینکهای داغ

مهمترین وظیفه و بخش سایت قزوین امروز جمع آوری لینکها و باز انتشار مطالبی است که در سایتها و وبلاگهای دیگر منتشر می‌شوند. ساختار قزوین امروز به گونه ای است که همگان می‌توانند در آن لینکها و نظرات خود را منتشر کنند و از این رو، تلاش می‌کند ارائه دهنده حداکثر دیدگاه ها و اندیشه‌ها باشد.

هر فرد می‌تواند با ثبت نام در قزوین امروز لینکهای خود را منتشر کند و در معرض دید همگان قرار دهد. ثبت نام به دو گونه انجام می‌گیرد. در شیوه اول ثبت نام، فرد باید اطلاعات واقعی خود را وارد نماید و پس از ثبت نام از او خواسته می‌شود تا کد خاصی را به شماره خاصی از طریق پیامک ارسال نماید. در شیوه دوم ثبت نام نیاز به ورود اطلاعات واقعی نیست. تفاوت این دو شیوه ثبت نام آن است که در شیوه اول مطالب ارسال شده توسط فرد ثبت نام شده بدون بازنگری در سایت منتشر می‌شود اما در شیوه دوم مطالب پس از تایید و بازنگری در سایت منتشر می‌شوند. در هر دو شیوه امکان درج اسم مستعار در زیر نوشته ها وجود دارد و بنابراین اطلاعات وارد شده در هنگام ثبت نام جایی منتشر نخواهد شد.

پس از انجام مرحله ثبت نام، فرد می‌تواند لینکهای خود را به سایت ارسال نماید. هر لینک بدون درنظرگیری شیوه ثبت نام، در بخش لینکهای تازه قرار می‌گیرد. در زمان خاصی از روز (معمولا شبها) لینکهایی که ارزشهای خبری بیشتری دارند به بخش لینکهای داغ منتقل می‌شوند. معیارهای در نظرگرفته شده برای انتقال لینکهای تازه به لینکهای داغ را بطور کامل در اینجا بخوانید.

بخش لینکهای تازه و داغ سایت قزوین امروز بر روی یک تیغ سه لبه حرکت می‌کند! از یک سو می‌خواهد انتشار همه نظرات و اندیشه ها آزاد باشد. از سوی دوم می‌خواهد مطالب منتشر شده با قوانین کشور در تضاد نباشد تا منجر به فیلتر شدن سایت نشود و از سوی سوم می‌خواهد اصول حرفه ای رسانه ای و روزنامه نگاری را رعایت کند. رعایت این 3 اصل بطور کامل و همزمان امکان پذیر نیست اما قزوین امروز در طراحی و اجرای خود سعی کرده است مکانیزمی را پیاده کند که این سه اصل در بالاترین سطح خود به طور همزمان اجرا شود. با اینجال مسئولیت لینکهای ارسالی بر عهده کاربران است و قزوین امروز از کاربران و مخاطبان خود می‌خواهد با رعایت قوانین سایت و درک 3 اصل یاد شده، آن را در توسعه محتوایی و سایر ابعاد یاری نمایند.

شایان ذکر است که بخشی با عنوان «1 سال قبل» نیز لینکهایی که در یک سال قبل در چنین روزی به سایت قزوین امروز فرستاده شده است را نمایش می دهد.

اخبار داغ کشور

این بخش یک روبات است که بطور اتوماتیک روی چندبار مهمترین و پربازدیدترین اخبار کشور را از سایتهای مختلف جمع آوری کرده و نمایش می‌دهد.

نظرات

بخش نظرات امکان نظردهی برای هر لینک را فراهم می آورد. این بخش بنا به ملاحظاتی و تا فراهم شدن زمینه های فعالیت مجدد آن فعلا فعال نیست.

رسانه ها

نام و امکان ورود به تمامی رسانه های قزوین در این بخش قابل دسترس است. اگر رسانه ای دارید که در این لیست نیست به قزوین امروز اطلاع دهید.

پخش زنده

پخش زنده امکان مشاهده جزئیات لحظه به لحظه از اخبار یک واقعه را در همان لحظه فراهم می آورد. این بخش هنگام وقوع برخی از رویدادها و وقایع مهم در سایت فعال می شود.

نظرسنجی

بخش نظرسنجی در مقاطع خاصی در سایت فعال می شود و با طرح پرسشی، امکان انتخاب یکی از پاسخ ها را توسط مخاطبان فراهم می آورد. آرشیو نظرسنجی های برگزار شده در سایت را اینجا ببینید.

وبلاگ قزوین امروز

بخش با عنوان «وبلاگ قزوین امروز» زیر مجموعه قزوین امروز وجود دارد که تغییر و تحولات و مطالب مرتبط با سایت قزوین امروز در آن منتشر می شود. برای مشاهده وبلاگ قزوین امروز به اینجا بروید.

تبلیغات در قزوین امروز

جهت درج آگهی و تبلیغات خود در قزوین امروز با شماره 09195998839 یا 02833368618 آقای حسین کشاورز تماس حاصل نمایید تا تعرفه تبلیغات برای شما ارسال شود.

پشتیبانی

از بخش پشتیبانی سایت می توانید برای ارتباط با سایت قزوین امروز و طرح سوال، درخواست، ایده، نظر و همچنین گزارش تخلف در سایت قزوین امروز استفاده نمایید و پاسخ خود را نیز از همانجا پیگیری نمایید.